Kuru İncir

İncir, Anadolu’da insanlık tarihi kadar geçmişi olan ilk kültür meyvelerinden biridir. Türkiye’den Suriye ve Filistin’e, sonrasında ise Ortadoğu üzerinden Çin ve Hindistan’a yayılmıştır. Ülkemizde İncir, en uygun yetişme şartlarını Ege Bölgesindeki Büyük ve Küçük Menderes Havzalarında bulmuş, en çok çeşitliliği de bu bölgelerde göstermiştir. İncir, içeriğinin diğer birçok meyve türüne göre yüksek olması özellikle lif, mineral ve polifenol içeriğince zengin olması, sodyum, yağ ve kolesterol içermemesi açısından oldukça değerli bir meyvedir.

Kuru incir, doğal kurutma işlemleri sonrasında tüketime sunulan incir olarak tanımlanmaktadır. Kuru incir, zengin şeker oranı, aminoasitler, karoten, tiamin ve çeşitli minerallerle birlikte yağ içeriğinin düşük olmasından dolayı dünyada üretim açısından büyük bir paya sahip olan kurutulmuş meyveler arasında yer alır.

Kuru incir meyvenin ağaç üzerinde kendiliğinden toprak yüzeyine düşerek hasat edilmesinin ardından içeriğinden hiçbir şey kaybetmeden belirli bir nem oranında tutularak doğal şartlarda incirlerin tahta veya plastikten yapılmış kerevetlere serilerek kurutulması yoluyla yapılır.

Firmamız sahip olduğu diğer tüm organik ürünlerde olduğu gibi, organik üretimin amaçladığı tüketici sağlığını koruma, ilaç, gübre, büyüme düzenleyiciler ve hormonlar gibi kimyasal, çözülebilir ve inorganik maddelerden uzak %100 organik bu ürünleri siz değerli tüketicilerimizin sofralarına konuk etmeyi misyon edinmiştir.

Soft (Nemlendirilmiş) İncir

İncir, doğal kurutma işlemleri sonrasında tüketime sunulan incir olarak tanımlanmaktadır. Kuru incir, zengin şeker oranı, aminoasitler, karoten, viamin ve çeşitli minerallerle birlikte yağ içeriğinin düşük olmasından dolayı dünyada üretim açısından büyük bir paya sahip olan kurutulmuş meyveler arasında yer alır. Kurutulmuş incire tesisimizde başka bir form kazandırıyoruz.

Tesisimizde yüksek sıcaklıktan geçirerek nemlendirip el değmeden paketleme işlemi yapıyoruz. Ürünün bu formunda yenilebilmesi daha kolay ve yumuşak bir lezzet elde etmekteyiz.Sadece sıcak su uygulaması ile ürünün içerisinde oluşabilecek bütün riskleri engelliyoruz. Böylelikle ürünlerimiz yetiştirilişinden sizlere ulaşana kadar sağlığa zararlı hiç bir madde uygulaması yapmıyoruz.